Zabawy z kotem Filemonem

Przedszkole Samorządowe nr 26 w Piotrkowie, to miejsce gdzie bywamy często i gdzie bywać lubimy. Przyjazna, życzliwa atmosfera jest zasługą Pani Dyrektor, nauczycieli oraz dzieci, które od najmłodszych lat mają wpajany szacunek do otaczającej je przyrody. Jest to przedszkole w stu procentach ekologiczne, a ekologia nie figuruje jedynie w nazwie profilu. Widać i czuć ją na każdym kroku. Jesteśmy dumni, że w budowaniu tej wspaniałej proekologicznej społeczności mamy swój drobny udział.

W przedszkolu po brzegi wypełnionym miłością do zwierzątek poprowadziliśmy kolejne zajęcia poświęcone kotom i opiece nad nimi, a motywem przewodnim zajęć była bajka o kocie Filemonie. Okazało się jednak, że nawet dla trzylatków wibrys i kuweta nie są trudnymi słowami i że bezbłędnie potrafią rozpoznawać wśród wielu tropów zwierząt te należące do kota domowego.

Trudno w całym edukacyjnym przedsięwzięciu pominąć naszą naczelną fundacyjną nauczycielkę Kasię, której wrodzony, podparty wieloletnią praktyką dar do pracy z dziećmi sprawia, że uczniowie w mig zapamiętują wszystkie informacje, a nauka jest dla nich przyjemnością i zabawą. Dzielnie w prowadzeniu zajęć wspierał Kasię kocurek Nugat.

(14.01.2016 r.)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress