Za pan brat z Kotem

13 maja w Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów klasy 4c. Zajęcia poprowadził kot Leon.

O czym opowiadał dzieciom? Na początku o Mieście Kotów, o przestrzeganiu praw zwierząt oraz wyjaśnił, czym jest wolontariat. Później między innymi o tym, kim jest koci behawiorysta, że koty to zwierzęta terytorialne, o tym jak należy dbać o kota, czym go karmić, czy kot może pić mleko, jak pielęgnować kocie futro i kiedy należy iść z kotem do weterynarza. Dowiedziały się też się m.in. jak nazywają się do czego służą kocie wąsy, co to jest felinoterapia i adopcja. Uczniowie obejrzeli akcesoria przeznaczone dla kotów. Następnie wspólnie rozwiązały WIELKĄ KRZYŻÓWKĘ. Na zakończenie każde dziecko otrzymało od Leona fundacyjną malowankę.

Dzieci były ogromnie zaangażowane w spotkanie, chętnie odpowiadały na pytania, ekscytowały się ciekawostkami z życia zwierząt. Wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat kotów i ich potrzeb. Będą wspaniałymi kocimi opiekunami!

(15.05.2016 r.)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress