Wizyta w piotrkowskiej „trójce”

Współpracę z Miastem Kotów rozpoczęła kolejna piotrkowska szkoła. Mali ludzie o wielkich serduchach z klasy 1E Szkoły Podstawowej nr 3 przyjęli nas po królewsku – wielką skrzynią jedzenia dla bezdomniaczków oraz niezwykle taktowym zachowaniem w stosunku do Karolci i Henia – naszych kocich podopiecznych debiutujących w roli edukatorów.

karola

karola2

Nie tylko nasze kociaki debiutowały. Spotkanie poprowadziła Sylwia, a debiut okazał się bardzo udany i owocny. Pierwszaki z zainteresowaniem słuchały opowieści, wykonywały zadania, odpowiadały na pytania i nasłuchiwały słodkiego kociego mruczenia… Każdy z uczestników miał także swoją kocią historię, którą koniecznie chciał się podzielić na forum.

sylwia

sylwia 2

dzieci

mruczenie

Oczywiście tak jak na każdych zajęciach edukacyjnych, tak i tutaj towarzyszyły nam cudowne kolorowanki, stworzone specjalnie dla FMK przez utalentowana miłośniczkę kotów – Ewę Ryńską.

malowanki

Cieszy nas także fakt, że pierwsza wizyta nie będzie ostatnią. Wiemy, jak ważna jest systematyczność w działaniach edukacyjnych i utrwalanie właściwych postaw wobec zwierząt. Szkoła Podstawowa nr 3 jest zainteresowana stałą współpracą z Miastem Kotów, a kolejne klasy już ogłosiły zbiórki karmy i niecierpliwie czekają na nasze odwiedziny.

zbiorka

(09.10.2015)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress