Trzyłapka Bella

Trudne jest życie kota schroniskowego a szczególnie niepełnosprawnego. Za każdym razem, gdy nasza wolontariuszka odwiedzała tomaszowskie schronisko, jej wzrok ściągała biała koteczka w kolorowe plamki siedząca cichutko w klatce. Kotka trafiła do schroniska po wypadku, konsekwencją którego była amputacja tylnej łapy.

Bella w schroniskowej klatce

Jak szybko taki niepełnosprawny kot może liczyć na adopcję? Warunki schroniskowe, a właściwie ich brak nie sprzyjały Belli. Najlepszym rozwiązaniem byłby dom tymczasowy, w którym kotka spokojnie mogłaby oczekiwać na świadomego opiekuna. Wiedzieli o tym pracownicy schroniska i wiedziała o tym nasza wolontariuszka, dlatego gdy tylko pojawiło się miejsce w jednym z naszych DT Bella trafiła do Miasta Kotów. Wysterylizowana, z zapasem jedzonka osobiście została przywieziona do Piotrkowa przez panią kierownik schroniska.

Bella nabrała kształtów, wypiękniała. Jej futerko zrobiło się lśniące i śnieżno białe. Z każdym dniem kotka zachwyca swoją tymczasową opiekunkę cudownym charakterem, radością życia, chęcią do zabaw i niezwykłą fizyczną sprawnością. Teraz tylko czekamy aż pojawi się Dom przez duże „D”, który pokocha Bellę mimo jej drobnego mankamentu.

Bella

Bella

Bella

(21.07. 2013)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress