Rodzina kocich dzikusków

Latem 2015 roku na posesji starszych państwa pojawiła się bardzo głodna, wychudzona czarna kotka z białym krawatem. Była cała w kleszczach. Okazało się, że w nieużytkowanym garażu, tuż obok czekają na nią małe kociaki. Maluszki nie mogły wyjść na zewnątrz, gdyż garaż był zamknięty a matka przedostawała się do nich przez wybitą szybę w okienku. Właściciel garażu wypuścił kociątka, ale okno zabezpieczył deskami i kocia rodzinka została bez dachu nad głową. Sprytna kocica przyprowadziła więc maluchy na posesję swoich karmicieli i zamieszkała z kociakami w budynku gospodarczym. Małe kotki w pierwszych tygodniach życia dorastały bez kontaktu z człowiekiem stały się półdzikie, nieufne. Uciekały przed ludźmi.

3

6

Rodzeństwo jest ze sobą bardzo zżyte. Koty wszędzie chodzą razem a przewodzi im najmniejsza, bura kotka. Pomimo codziennego kontaktu z ludźmi kotki nadal nie dają się pogłaskać. Karmiciele mają już sporo własnych zwierząt – zarówno kotów, jak i psów. Opieka nad nimi pochłania sporą część ich domowych finansów. Pomimo tego, z pomocą córki i synowej zadbali o to, aby kotki codziennie miały świeżą karmę i dostęp do wody. Na zimę przygotowano im ocieplony domek. Problem jednak stanowiły koszty leczenia i kastracji zwierząt oraz złapanie dzikusów do zabiegu. Tu o pomoc zwrócono się do naszej Fundacji. Wypożyczyliśmy karmicielom profesjonalny sprzęt do łapania kotów i ich przechowania po zabiegach i obiecaliśmy pokryć koszty opieki weterynaryjnej.

7

1

Planujemy wykastrować wszystkie koty, odrobaczyć i – jeśli będzie taka potrzeba – wyleczyć z bieżących infekcji. Nasza pomoc w tym zakresie sprawi, że już więcej nie będą się rozmnażać i dzięki temu karmiciele pozwolą im zostać na ich posesji. Będą nadal kotami wolnożyjącymi, ale życzliwi ludzie zapewnią im schronienie i stały dostęp do jedzenia. Potrzeba tak niewiele, by tułaczka mamy z dziećmi dobiegła końca!

Prosimy wszystkich miłośników zwierząt o wsparcie finansowe!

(9.03.2016 r.)

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Możesz wpłacić bezpośrednio na nasze konto:

Fundacja Miasto Kotów
nr rachunku bankowego
mBank 04 1140 2017 0000 4702 1302 3553
tytułem: „dla rodziny kocich dzikusków”

lub korzystając z systemu płatności online PayPal:


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress