Profesor Nugat

W krajobraz ekologicznych działań Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrkowie wpisały się na stałe spotkania edukacyjne z naszą Fundacją. Nauczyciele, dzieci i ich rodzice systematycznie organizują zbiórki jedzonka dla bezdomnych kotów, a my w nagrodę oraz w celach edukacyjnych odwiedzamy uczniów z wybranym podopiecznym Miasta Kotów.

Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor oraz nauczycieli mamy okazję opowiadać o Fundacji, o pomaganiu zwierzętom, o prawidłowej opiece nad nimi. Uwrażliwiamy na krzywdę, burzymy mity i stereotypowe myślenie o kotach. Już  każdy uczeń w SP nr 3 wie, że kot nie powinien pić mleczka, że czarne koty nie przynoszą pecha a pomaganie kotom mieszkającym w mieście, w piwnicach jest obowiązkiem wszystkich mieszkańców.

Dajemy też uczniom szansę na obcowanie z kotami, czego na co dzień nie zawsze mają możliwość doświadczać w domu rodzinnym. Widzimy, jak bardzo do nich lgną i pragną kontaktu ze zwierzęciem. Każde dziecko, nawet to bardziej nerwowe i niecierpliwe przy kocie czeka grzecznie w kolejce, by choć przez moment poczuć miękkość jego futerka i usłyszeć pomruk zadowolenia.

Tym razem kocim panem profesorem był nasz podopieczny Nugat, który grzecznie, pełen wyrozumiałości pozwalałam uczniom napawać się jego widokiem i głaskać po grzbiecie. Spotkanie poprowadziły: Gosia – wiceprezes FMK i Ewa, która na co dzień jako Grzeczni Podopieczni zajmuje się pracą z psami, ich behawiorystką oraz szkoleniem.

(19.12.2015 r.)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress