Pogromcy mitów

mitfałszywe mniemanie o kimś lub o czymś uznawane bez dowodu (SJP PWN)

pogromcy_mitow2

„Pogromcy mitów – koty z Miasta mają głos”, to nowy projekt edukacyjny Fundacji Miasto Kotów. Jego celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie powszechnie znanych mitów na temat życia i zachowań kotów. W związku z tym powstała seria dziesięciu infografik, w których w rolę edukatorów wcielają się Podopieczni Fundacji.

Koty obalają, w prosty i przystępny sposób, nieprawdziwe informacje na swój temat. Zwracają uwagę na konkretny problem. Doradzają, jak prawidłowo postępować w danej sytuacji.  Takie podejście do tematu, poprzez ukazanie mitów z punktu widzenia zwierząt, pozwala na lepsze zrozumienie kocich potrzeb. Często spotykamy się z opiniami: „kot spada zawsze na cztery łapy”, „koty chodzą swoimi drogami”, „jak zajdziesz w ciążę pozbądź się kota”, „z kotem żyjącym w mieszkaniu nie trzeba chodzić do weterynarza”, „kotka przynajmniej raz musi mieć młode” i wieloma innymi, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i wpływają na negatywne postrzeganie tych cudownych zwierząt przez społeczeństwo. Projekt „Pogromcy mitów” jest zaproszeniem do pogłębionej refleksji i zweryfikowania swojej wiedzy na temat kotów.

Przez najbliższe dziesięć tygodni, będą ukazywać się w Internecie kolejne infografiki „walczące” ze stereotypowym myśleniem o kotach.  Zapraszamy do zapoznania się z tym, co do powiedzenia mają Mieszczuchy!

Lekcja nr 1:

1

(19.07.2016 r.)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress