Permanentna edukacja

31 maja w Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się kolejne zajęcia edukacyjne z cyklu „ Za pan brat z Kotem”. Uczniów klasy Va ponownie edukował nasz fundacyjny podopieczny – kot Markiz.

Dzieci zaskoczyły nas niebywałą wiedzą na temat opieki nad kotami. Doskonale wiedziały, co to są wibrysy, furminator czy felinoterapia. Potrafiły powiedzieć, jakie objawy w zachowaniu zwierzęcia powinny zaniepokoić jego opiekunów i kiedy należy udać się z nim do weterynarza. Znały również zasady żywienia kotów. Chętnie opowiadały, jak bawić się z kotem i jak zachęcić kota niewychodzącego do aktywności. Dzieci wykazały się znajomością przepisów dotyczących praw zwierząt. Zasypały nas natomiast pytaniami dotyczącymi wolontariatu i opieki nad kotami wolno żyjącymi i bezdomnymi. Duże zainteresowanie wzbudziły też informacje dotyczące istoty funkcjonowania domów tymczasowych.

Zaskoczyło nas stwierdzenie jednego z uczniów, że koty wolno żyjące to dobro narodowe. Na zakończenie dzieci rozwiązały WIELKĄ KRZYŻÓWKĘ. Dużo zabawy i radości sprawiło wszystkim nasza nowa łamigłówka (poszukiwanie kota – bliźniaka) zaczerpnięta ze wspaniałego „Kociego bloku rysunkowego” Nikoli Kucharskiej. Zagadki, kolorowanki, rebusy i łamigłówki artystki z pewnością jeszcze nie raz zagoszczą na naszych zajęciach.

 

(02.06.2016 r.)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress