Jestem z Miasta

Fundator

Marcin Roszkowski

Miłośnik książek, górskich wycieczek, biegania, kuchni wegetariańskiej i Premier League, a wśród tych wielu pasji – koty – na kluczowej pozycji. Są inspiracją do działań, członkami rodziny, cudami natury, wieczornym relaksem.

Zachwycony ich urodą, temperamentem i jednocześnie porażony bezradnością i ogromem kociego cierpienia nie miał innego wyjścia, jak pomagać, pomagać, pomagać. A czasem, by pomoc była bardziej skuteczna należy założyć Fundację :D

Zarząd Fundacji 

Dagmara Roszkowska – Prezes Zarządu

W dzieciństwie – niepoprawna psiara, z czasem „zarażona” przez męża miłością do kotów przepadła w niej z kretesem. Wegetarianka o wegańskich inklinacjach, górski traper, rękodzielniczka, kolekcjonerka kocich gadżetów i amatorka zwierzęcej fotografii. Posiadaczka trzech prywatnych „futer” – hejterki Beni, pięknego Rudolfa i matkującego wszystkim tymczasom taty Kuku.

Autorka kociego bloga.

Małgorzata Świtalska – Wiceprezes Zarządu

Masażystka, zaklinaczka i obłaskawiaczka dzikiej natury kociej. W jej rękach każdy wypłosz staje się domowym kanapowcem. Największe serce w Fundacji – nie odpuści żadnemu błąkającemu się kociakowi. Prywatnie analityczny, prawniczy umysł, fanka literatury i konwentów fantastycznych, długich spacerów brzegiem morza oraz właścicielka arsenału tzw. kocich zbieraczy kurzu.

Gosia jest posiadaczką trójki rozkapryszonych kotów – siedmiokilowego, dymnego Juniora,  humorzastej Sisi oraz trzykolorowej piękności o imieniu Fifa.

Katarzyna Karewicz – Członek Zarządu

Zakochana w całym stworzeniu bożym… a pomaganie tym najmniejszym i bezbronnym wpisane jest w jej naturę. „Kocia mama” od wczesnego dzieciństwa i tak pozostało do chwili obecnej.

Od 13 lat jej nieodłączną towarzyszką jest Kicia – buraska „wagi ciężkiej”, która zaborczo pilnuje swojego terytorium, pokazując tymczasowym kociakom, gdzie ich miejsce. Mimo tego, wbrew oczekiwaniom Kici, prowadzony przez Kasię dom tymczasowy dla kotów dorosłych ma się świetnie.

Rada Fundacji

Grażyna Kowalczyk  – Przewodnicząca Rady 

Każdy społeczny opiekun kotów powinien brać przykład z Grażyny, która jest podręcznikowym przykładem karmicielki kotów. Pod swoją opieką ma kilka kocich enklaw, a w nich wszystkie zwierzęta zadbane, zabezpieczone weterynaryjne, dobrze karmione i wyposażone w domki na zimę.

Grażyna w Fundacji prowadzi także dom tymczasowy, przez który przewijają się futerka w różnym wieku.

Izabella Ziubińska – Członek Rady

Iza prowadzi fundacyjny żłobek. Kocha maluszki a maluszki kochają Izę. Dba o wszystkie porzucone bidulki, które muszą być wykarmiane smoczkiem. Wstaje w nocy co dwie godziny, masuje brzuszki, uczy korzystania z kuwety, pokazuje zabawki i cały kocio-ludzki świat, w którym przyjdzie im żyć jako dorosłym kotom. W profesjonalnej opiece nad kotami pomagają jej zdobyte kwalifikacje – Iza jest z wykształcenia technikiem weterynarii.

Agnieszka Taflińska – Członek Rady

Zawodowo – nauczycielka języka francuskiego, prywatnie – wielka miłośniczka krajów frankofońskich i podróży. W Fundacji, mimo ogromnej wrażliwości i niejednej łzy spływającej po policzku, prowadzi dom tymczasowy i walczy o lepszy los dla bezpańskich kociaków.

Dodatkowo wspiera działania edukacyjne,  imprezy okolicznościowe i jarmarki oraz dba o kontakty z partnerami biznesowymi FMK. We wszystkich pracach fundacyjnych dopinguje Agnieszkę Edek, biały kocurek w czarnym, francuskim bereciku.

Wolontariusze

Sylwia N.Sylwia

Sylwia – to specjalistka od fundacyjnych zadań obcojęzycznych. Po godzinach pracuje dla Miasta nad angielską wersją strony internetowej. Jest również odpowiedzialna za kontakty FMK z zagranicznymi partnerami, magazynowanie sprzętu oraz transport. Opiekuje się także chorymi podopiecznymi Fundacji przebywającymi w szpitaliku kliniki weterynaryjnej. Prywatnie – posiadaczka urokliwej, dobrodusznej bernardynki, miłośniczka ostrego brzmienia, biegania, wegetariańskiej kuchni oraz holenderskich dwóch kółek.

Iwona

Doświadczona w pracy z dziećmi i młodzieżą wielbicielka kotów wszelkiej maści. Na co dzień zaszczepia wśród swoich podopiecznych miłość do języka polskiego oraz zwierząt w potrzebie. Po pracy, w ramach wolontariatu, łącząc swoje pasje z umiejętnościami organizatorskimi zarządza działaniami edukacyjnymi naszej Fundacji. Prowadzi także dom tymczasowym dla podopiecznych Miasta.

Wiola

Miłośniczka psów i kotów. Fascynuje ją natura, podróże oraz jak jej czworonożnych przyjaciół – dobra kuchnia, pełna różnorodnych smaków i aromatów.

Odpowiedzialne stanowisko zawodowe, logistyka i zaangażowanie idealnie integrują się w pracy charytatywnej na rzecz FMK. Cechuje ją wielka miłość do zwierząt i chęć pomocy. Prywatnie jest posiadaczką Rolfa – staruszka amstaffa o gołębim sercu oraz miauczków – Tutti i Frutti. Ponadto prowadzi dom tymczasowy dla fundacyjnych kotów.

Asia 

Z zawodu historyk sztuki, uczy w liceum plastycznym. Zakochana w kotach zaledwie od kilku lat za sprawą „małej czarnej” Klementyny, która znaleziona w ogródku stała się równoprawnym członkiem jej rodziny. Fundacja pomogła jej, teraz ona pomaga Fundacji. Próbuje swoich sił tworząc infografiki i plakaty na potrzeby Miasta Kotów, pomaga w prowadzeniu fundacyjnego Facebooka, ale chętnie podejmuje się także innych zadań. Oprócz swojej kociej jedynaczki, opiekuje się kotami, które zamieszkują jej podwórko, gromadką wiejskich kotów oraz stara się dokarmiać bezdomne futrzaki na jednym z piotrkowskich osiedli.

Ewa 

Ewa jest  żywym dowodem na to, że im więcej pasji się posiada, tym lepiej się jest zorganizowanym i łatwiej znaleźć czas na kolejne działania. Zoolog, behawiorystka, petsitterka, treser psów, organizatorka szkoleń z zakresu pierwszej pomocy weterynaryjnej, blogerka i oczywiście wolontariuszka Miasta. W chwilach wolnych od opieki nad zwierzętami pędzi po bezkresnych równinach, serpentynach górskich, kamienistych plażach, przeprawia się przez słone jeziora, zawalone mosty, śpi pod gołym niebem a wszystko w towarzystwie swojego ukochanego  jednoślada…

Sylwia 

W życiu Sylwii ważnych rzeczy, spraw, tematów jest cały bezlik. To niespokojna, artystyczna dusza dosłownie i w przenośni latająca w przestworzach. Jej pasją jest glina i latanie (dość spory rozrzut w żywiołach ;) ), ale w sercu znajduje jeszcze sporo miejsca dla potrzebujących kotów i ludzi. Sylwia działa w Mieście oraz w Stowarzyszeniu Kolomotywa. Prywatnie jest wegetarianką oraz opiekunką dwójki kocich „dalmatyńczyków” – Leona i Skierki.

Iga PiechuraIga 

Okazuje się, że silna alergia na kocią sierść nie musi być przeszkodą w pomaganiu i byciu wolontariuszem. Iga asystuje przy fundacyjnych imprezach, dba o rozrywkę dla najmłodszych uczestników pro zwierzęcych eventów, jest szoferem wożącym kocie zadki do klinik weterynaryjnych oraz specem od porządkowania fundacyjnych „papierów”. Z każdym dniem rozkochuje się coraz mocniej w naszych podopiecznych i chyba do pełni szczęścia brakuje jej tylko swojego prywatnego kota.

aneta gnypAneta 

Pani nauczycielka od przyrody. Uwielbia pracować z dziećmi i młodzieżą, nieść kaganek oświaty, uświadamiać, uczyć szacunku do zwierząt, opieki nad domowymi pupilami, ze szczególnym naciskiem na koty oczywiście. Edukacja ekologiczna  – to jej dydaktyczny konik. W to co robi, wkładają zdobytą wiedzę i całe serce. Wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną w Piotrkowie Trybunalskim organizuje co roku Dzień Kota. Jest inicjatorka i realizatorką przedsięwzięcia „cała Polska czyta dzieciom… o kotach”.

E-wolontariusze

Ponad czterdziestoosobowa grupa wspaniałych ludzi, bezinteresownie pomagających Mieście Kotów na odległość. To dzięki nim ogłoszenia kociaków szukających domów trafiają na prawie sto portali ogłoszeniowych, są aktualizowane i zdejmowane, gdy kociak znajdzie domek. To oni administrują profilami FMK na portalach społecznościowych i rozpuszczają wici pocztą pantoflową o naszych podopiecznych i działaniach na ich rzecz. Są żywym dowodem na to, że jeśli chce się pomagać, to odległość nie ma żadnego znaczenia.

  Fundacja Miasto Kotów
Krajowy Rejestr Sądowy – nr KRS: 0000463278
Główny Urząd Statystyczny – nr REGON: 101608887
Urząd Skarbowy – nr NIP: 7712877743
nr rachunku bankowego
mBank 04 1140 2017 0000 4702 1302 3553

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress