Jestem z Miasta

Fundator

Marcin Roszkowski

Miłośnik książek, górskich wycieczek, biegania, kuchni wegetariańskiej i Premier League, a wśród tych wielu pasji – koty – na kluczowej pozycji. Są inspiracją do działań, członkami rodziny, cudami natury, wieczornym relaksem.

Zachwycony ich urodą, temperamentem i jednocześnie porażony bezradnością i ogromem kociego cierpienia nie miał innego wyjścia, jak pomagać, pomagać, pomagać. A czasem, by pomoc była bardziej skuteczna należy założyć Fundację :D

Zarząd Fundacji 

Dagmara Roszkowska – Prezes Zarządu

W dzieciństwie – niepoprawna psiara, z czasem „zarażona” przez męża miłością do kotów przepadła w niej z kretesem. Weganka, górski traper, rękodzielniczka, kolekcjonerka kocich gadżetów i amatorka zwierzęcej fotografii. Posiadaczka trzech prywatnych „futer” – pięknego Rudolfa, matkującego wszystkim tymczasom taty Kuku oraz białego jak obłoczek Twarożka.

Autorka kociego bloga.

Małgorzata Świtalska – Wiceprezes Zarządu

Masażystka, zaklinaczka i obłaskawiaczka dzikiej natury kociej. W jej rękach każdy wypłosz staje się domowym kanapowcem. Największe serce w Fundacji – nie odpuści żadnemu błąkającemu się kociakowi. Prywatnie analityczny, prawniczy umysł, fanka literatury i konwentów fantastycznych, długich spacerów brzegiem morza oraz właścicielka arsenału tzw. kocich zbieraczy kurzu.

Gosia jest posiadaczką trójki rozkapryszonych kotów – siedmiokilowego, dymnego Juniora,  humorzastej Sisi oraz trzykolorowej piękności o imieniu Fifa.

Katarzyna Karewicz – Członek Zarządu

Zakochana w całym stworzeniu bożym… a pomaganie tym najmniejszym i bezbronnym wpisane jest w jej naturę. „Kocia mama” od wczesnego dzieciństwa i tak pozostało do chwili obecnej.

Od 13 lat jej nieodłączną towarzyszką jest Kicia – buraska „wagi ciężkiej”, która zaborczo pilnuje swojego terytorium, pokazując tymczasowym kociakom, gdzie ich miejsce. Mimo tego, wbrew oczekiwaniom Kici, prowadzony przez Kasię dom tymczasowy dla kotów dorosłych ma się świetnie.

Rada Fundacji

Grażyna Kowalczyk  – Przewodnicząca Rady 

Każdy społeczny opiekun kotów powinien brać przykład z Grażyny, która jest podręcznikowym przykładem karmicielki kotów. Pod swoją opieką ma kilka kocich enklaw, a w nich wszystkie zwierzęta zadbane, zabezpieczone weterynaryjne, dobrze karmione i wyposażone w domki na zimę.

Grażyna w Fundacji prowadzi także dom tymczasowy, przez który przewijają się futerka w różnym wieku.

Izabella Ziubińska – Członek Rady

Iza prowadzi fundacyjny żłobek. Kocha maluszki a maluszki kochają Izę. Dba o wszystkie porzucone bidulki, które muszą być wykarmiane smoczkiem. Wstaje w nocy co dwie godziny, masuje brzuszki, uczy korzystania z kuwety, pokazuje zabawki i cały kocio-ludzki świat, w którym przyjdzie im żyć jako dorosłym kotom. W profesjonalnej opiece nad kotami pomagają jej zdobyte kwalifikacje – Iza jest z wykształcenia technikiem weterynarii.

Agnieszka Taflińska – Członek Rady

Zawodowo – nauczycielka języka francuskiego, prywatnie – wielka miłośniczka krajów frankofońskich i podróży. W Fundacji, mimo ogromnej wrażliwości i niejednej łzy spływającej po policzku, prowadzi dom tymczasowy i walczy o lepszy los dla bezpańskich kociaków.

Dodatkowo wspiera działania edukacyjne,  imprezy okolicznościowe i jarmarki oraz dba o kontakty z partnerami biznesowymi FMK. We wszystkich pracach fundacyjnych dopinguje Agnieszkę Edek, biały kocurek w czarnym, francuskim bereciku.

Wolontariusze

Dwudziestoosobowy zespół wolontariuszy stacjonarnych poświęcających swój wolny czas na pomaganie kotom. Działają na miejscu, lokalnie. Są domami tymczasowymi, pomagają w transporcie, prowadzą zajęcia edukacyjne, dyżurują przy chorych zwierzętach w szpitaliku weterynaryjnym. Współpracują z karmicielami kotów wolno żyjących, odławiają koty do kastracji i budują im domki styropianowe na zimę. Robią zdjęcia, ogłoszenia adopcyjne, zawiadują Fejsbukiem, opracowują materiały reklamowe i wszystko, co potrzebne jest Miastu Kotów do prawidłowego funkcjonowania.

E-wolontariusze

Kilkunastoosobowa grupa wspaniałych ludzi, bezinteresownie pomagających Miastu Kotów na odległość. To dzięki nim ogłoszenia kociaków szukających domów trafiają na prawie sto portali ogłoszeniowych, są aktualizowane i zdejmowane, gdy kociak znajdzie domek. To oni administrują profilami FMK na portalach społecznościowych i rozpuszczają wici pocztą pantoflową o naszych podopiecznych i działaniach na ich rzecz. Są żywym dowodem na to, że jeśli chce się pomagać, to odległość nie ma żadnego znaczenia.

Chcesz do nas dołączyć?
Skontaktuj się z nami:

kontakt@miastokotow.pl


facebook.com/miastokotow

tel. 605 448 744

  Fundacja Miasto Kotów
Krajowy Rejestr Sądowy – nr KRS: 0000463278
Główny Urząd Statystyczny – nr REGON: 101608887
Urząd Skarbowy – nr NIP: 7712877743
nr rachunku bankowego
mBank 04 1140 2017 0000 4702 1302 3553

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress