Micha dla kociaka

Koty od zawsze przyciągają artystyczne dusze. Nic dziwi zatem, że akcja zorganizowana przy współpracy z  Pracownią Ceramiczną Nuchna, spotkała się z entuzjastycznym odzewem piotrkowskich (i nie tylko) rękodzielniczek.

Przyjemne z pożytecznym – tak w skrócie można określić zamysł akcji „Micha dla kociaka”. Uczestniczki warsztatów spotkały się, by przy herbacie, spróbować swoich sił z ceramiką i wspomóc fundacyjne kociaki. Tematem spotkania było stworzenie  oryginalnego gadżetu – miseczki dla kota, dochód ze sprzedaży której pomoże napełnić jedzonkiem miski fundacyjnych futrzaków.

herbatka u Nuchny

Dla większości uczestniczek było to pierwsze kreatywne spotkanie z gliną. Dziewczyny podeszły do zadania z humorem, eksperymentując z kolorami i technikami. Powstały unikatowe, ale i praktyczne cudeńka, które każdy kociolub chętnie widziałby w swojej kuchni.

Micha dla kociaka
Micha dla kociaka

Micha dla kociaka

Furorę zrobił „kot w jaccuzi” wykonany przez rękodzielniczkę Diyala Art, która przyjechała na piotrkowskie warsztaty aż z  Łodzi.

kot w jacuzzi

Pragniemy gorąco podziękować Ani Zemke za gościnę w pracowni, a wszystkim przybyłym za uczestnictwo w warsztatach. Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie „kocie” spotkanie w tym gronie.

(04.03.2015)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress