Koty na Uniwersytecie

Spotkania edukacyjne z Miastem Kotów w ramach „Ferii z UJK” stają się tradycją. W tym roku kocie zwyczaje i działania naszej Fundacji poznawali uczniowie klas I-III szkoły podstawowej.

Co to jest furminator? Do czego służą kotu wibrysy? Dlaczego nie powinniśmy częstować kota mlekiem? Na czym polega felinoterapia? Kto to jest wolontariusz? Jak nazywamy lekarza zwierząt? Jak wyglądają spacery na puszorku? Czy kocimiętka jest legalnym ziółkiem? Odpowiadałyśmy cierpliwie na te i wiele innych pytań, tłumaczyłyśmy mechanizmy, opowiadałyśmy, a nasza cierpliwość dała efekty. Pod koniec zajęć każde dziecko potrafiło rozwiązać naszą arcytrudną krzyżówkę mającą na celu utrwalić zdobyta wiedzę. Każdy aktywny (a każdy był aktywny) uczestnik zajęć został odznaczony uroczą kocią przypinką.

DSC_2394

Spotkanie  na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Tryb. miało charakter warsztatów edukacyjno-plastycznych. Dzieci organoleptycznie poznawały koci świat – akcesoria, urządzenia i smakołyki, a po trudach nauki odpoczywały tworząc recyklingowe kocie figurki.

Spotkaniu towarzyszył kocurek Leon, który w nagrodę za aktywną pracę pozwolił uczniom na podrapanie go za uchem. Całokształt prac pełnoletnich prowadzących nadzorował najmłodszy wolontariusz Fundacji w stroju godnym reprezentanta Miasta Kotów. :).

DSC_2405

(28.02.2016 r.)

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress