1% dla Mieszczuchów

Fundacja Miasto Kotów od września 2016 roku posiada status organizacji pożytku publicznego (OPP). Oznacza to, że na jej działania statutowe związane z pomocą kotom można przekazywać darowiznę w formie 1% podatku dochodowego. Jest to prosta forma pomocy, która dotyczy prawie każdego, a sprowadza się do podjęcia decyzji o tym, komu w danym roku rozliczeniowym przekazać swój 1%.

Jak rozliczyć 1% podatku?

Aby to zrobić, należy w deklaracji PIT prawidłowo wypełnić odpowiednie rubryki wpisując nr KRS Miasta Kotów (KRS: 0000463278) oraz wyliczoną kwotę podatku. Następnie w ustawowym terminie – złożyć zeznanie podatkowe w swoim urzędzie skarbowym (formularz PIT-28 – do końca stycznia 2018 r., formularze PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 – do 30 kwietnia 2018 r. )

formularz2

Możesz też w prosty sposób skorzystać z rozliczenia online lub pobierając program do rozliczeń.


Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Jakie działania zasili 1% podatku?

Wszystkie zgromadzone w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na cele statutowe Fundacji związane z bezpośrednią pomocą kotom wolno żyjącym, bezdomnym oraz chorym. Dzięki 1% zakupimy karmę, żwirek do kuwet, akcesoria, opłacimy rachunki w klinikach weterynaryjnych.

Pomóż nam w promocji!

men-couple-sitting-on-a-table-talking-about-business1. Porozmawiaj ze znajomymi. W gronie rodziny, przyjaciół i współpracowników z pewnością masz wiele osób, które nie są obojętne na krzywdę zwierząt, które są mniej lub bardziej szalonymi kociarzami lub po prostu nie są zdecydowani, na kogo oddać swój 1%. Pomóż im podjąć decyzję.
.

facebook2. Udostępnij informację o 1% dla naszych podopiecznych na portalach społecznościowych, na których posiadasz swoje konto. Facebook, Twitter, Google+ są doskonałymi mediami do promowania działań społecznych.

.

3. Wybierz baner i zamieść go na swojej stronie www, blogu lub w innym miejscu, którym zarządzasz.

.
.

man-working-on-a-laptop-from-side-view4. W czasie kampanii promującej 1% dla OPP (od 1 stycznia d0 30 kwietnia) zamieść w tle na swoim profilu FB lub Twitterze przygotowaną przez nas grafikę. Do wyboru jest kilka propozycji dostępnych w albumach: FB Cover Photo oraz Twitter Cover Photo. A może masz pomysł na własny projekt? Przyślij go do nas. Wzbogacimy albumy o Twoją propozycję.

walking-with-dog5. Zaczerpnij świeżego powietrza. Rozprostuj kości. Wybierz się na spacer z psem lub znajomymi. Zamów nasze ulotki zachęcające do przekazywania jednego 1% podatku dla FMK i wyłóż je w miejscach przyjaznych zwierzętom. Pamiętaj, że nie tylko w klinikach weterynaryjnych i sklepach zoologicznych bywają miłośnicy kotów. Kociarze chodzą też do fryzjera, lekarza i na piwo. Pamiętaj tylko, by zawsze zapytać o zgodę na pozostawienie ulotek.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress