Festyn Rodzinny z Miejską Biblioteką Publiczną

„Czytanie na trawie” było już drugim wydarzeniem organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie (po Nocy Bibliotek), na które została zaproszona nasza Fundacja. Dzięki uprzejmości dyrektor MBP, Renaty Wojtczak, Miasto Kotów miało okazję promować swoje działania wśród wielbicieli książek oraz lokalnej społeczności Piotrkowa.

Przybyli na festyn mieszkańcy Piotrkowa mogli dowiedzieć się więcej o pracy Fundacji, poszerzyć wiedzę odnośnie opieki nad kotami oraz wesprzeć naszą działalność datkiem.

Obecność FMK na festynie było tylko jedna z wielu atrakcji, jakie zaproponowała Biblioteka, a kluczowym punktem programu było spotkanie ze znaną aktorką Magdaleną Różczką, która otoczona gromadą maluchów na kolorowych kocach czytała im bajki. Ku naszej ogromnej radości okazało się, że goszcząca w Piotrkowie gwiazda jest także wielką miłośniczką i posiadaczką kotów i z chęcią podarowała nam swój autograf.

Magdalena Różczka

autograf Różczki

Imprezę na pewno możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Piękna pogoda sprzyjała wysokiej frekwencji wśród uczestników, a festyn dzięki sprawnej organizacji przebiegał bezproblemowo. Liczymy, że  będziemy mieli możliwość wziąć udział, jako Fundacja, w  kolejnych imprezach Biblioteki.

(01.07.2015)