Ferie z UJK i Miastem Kotów

To było dla nas bardzo ciekawe doświadczenie. 10 lutego salach Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, gdzie do tej pory bywają tylko piotrkowscy studenci pojawiły się spore grupy przedszkolaków żądnych wiedzy, na temat tego, jak opiekować się kotem. Tego zadania podjęła się nasza Fundacja i po minach maluchów można śmiało stwierdzić, że Miasto Kotów dało radę.

Ferie z UJK

Setka przedszkolaków :)

ferie z UJK

Balony – jedna z atrakcji spotkania

Dzieci dowiedziały się, jak opiekować się zwierzątkiem, uczyły się odpowiedzialności za to, co człowiek oswoił, opieki i komunikacji z kotem. Wysłuchały opowieści o rasach kotów oraz dowiedziały się na czym polega opieka weterynaryjna. Poznały zwyczaje kotów, zasady traktowania zwierząt i obowiązki ludzi wobec naszych braci mniejszych. Dzieci mogły także pobawić się z kotkiem. Wolontariuszki FMK zaproponowały dzieciom formę zabawy manualnej i ruchowej, były więc malowanki, piosenki, malowanie twarzy, dmuchanie kolorowych balonów.

W koordynowaniu zajęciami i w pracach porządkowych dzielnie wspomagali nas nasi wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Piotrkowie Tryb. Dzięki przychylności dyrektora szkoły, pana Roberta Bednarka, zawsze możemy liczyć na wsparcie jego uczniów i nauczycieli w akcjach pro zwierzęcych.

Prezentowaniu swoich kocich wdzięków podjął się fundacyjny rezydent – kocurek Kolik.

Kolik

Kolik na UJK

Lekcje poprowadziły doświadczone nauczycielki z piotrkowskich szkół, nasze wolontariuszki od zadań edukacyjnych: Agnieszka Szulc z LO nr 1, Iza Warchulińska i Iwona Bogusławska ze Szkoły Podstawowej nr 16 oraz Agnieszka Taflińska ze Szkoły Języków Obcych Grunwald.

O oprawę fotograficzną i filmową zadbali Studio Concept (prywatnie miłośnicy kotów oczywiście).

Dziękujemy UJK za zaproszenie oraz towarzysząca imprezie zbiórkę karmy, a wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego eventu w pas się kłaniamy!

(25.02.2015)