Dziękujemy

Wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które nas wpierają, służą pomocą, otaczają opieką, serdecznie dziękujemy. Bez Was byłoby nam o wiele trudniej ratować  kociaki w potrzebie.

Info wkrótce

Info wkrótce

Pod marką SAVVY kryje się uzdolniona miłośniczka kotów – Aleksandra Górecka, twórczyni cudnej biżuterii (także kociej). Drogi Miasta Kotów i Aleksandry splotły się przez przypadek, ale na tyle skutecznie, że artystka nie przeszła obok naszych kotów obojętnie. Talentu nie ubywa, gdy dzielimy się nim z potrzebującymi. Mało tego – przybywa przyjaciół, sympatyków i dobrej energii.

Paulina Wyrt pracuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Tworzy filmy edukacyjne, animacje, ilustruje książki. Nie narzeka na brak pracy (wcale nas to nie dziwi, jej obrazy są niesamowite), a  mimo to znajduje czas, by wspierać swoim talentem potrzebujące zwierzęta. Dzięki Paulinie mamy dwa cudne plakaty zachęcające do adopcji kotów i mamy ogromną nadzieję, że to nie koniec współpracy z artystką.

Centrum Zoologiczne Kameleon został naszym Mecenasem. Chęć pomagania połączyła gospodarzy sklepu z Fundacją Miasto Kotów. W Kameleonie mamy swój kącik adopcyjny, koszyk na dary oraz puszeczkę na datki. To tu dowiesz się więcej na temat naszych podopiecznych i zrobisz zakupy dla swojego pupila. 

Kocie sesje Macieja Ciszka, którymi obdarowuje naszych podopiecznych są wyjątkowe. Maciek ma szósty zmysł, uwielbia koty, a koty kochają jego i jego aparat. Efektem tego uczucia są fotografie przepiękne, magiczne, na których każdy nasz podopieczny wygląda zjawiskowo. Na co dzień Maciej fotografuje ludzi. Naszym skromnym zdaniem ma również niezwykłe oko do fotografii zwierzęcej. 

Fitness & Dance Studio wsparło nas w bardzo nietypowy sposób. To centrum aktywnej rekreacji z Bełchatowa pomogło naszej podopiecznej w… rehabilitacji. Dzięki ich uprzejmości kotka Lola miała swój pokoik z trampoliną, na której pod czujnym okiem tymczasowej Opiekunki mogła wzmacniać mięśnie kręgosłupa i miednicy. Dzięki tak otwartym i życzliwym ludziom niemożliwe staje się możliwe.

Catme łączy w sobie miłość do kotów, fotografii oraz talent do tworzenia rzeczy pięknych i praktycznych dla mruczących pupili. Pod nazwą Catme kryje się niezwykle sympatyczna Ania, która czuje także potrzebę pogania innym i bardzo nas cieszy fakt, że z tym pomaganiem trafiło akurat na nas.

Przedszkole Samorządowe nr 11 w Piotrkowie Tryb., to przedszkole z zacięciem ekologicznym i cudownymi nauczycielami wrażliwymi na los pokrzywdzonych zwierząt. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor, Alicji Gudajczyk przedszkolaki uczą się odpowiedzialnej opieki nad kotami, organizują promocję kocich adopcji oraz zbierają karmę i żwirek dla podopiecznych FMK.

Ośrodek Realizacji Inicjatyw działa w formie stowarzyszenia w Bełchatowie. Zrzesza osoby chcące aktywnie pomagać w realizacji ciekawych i oryginalnych pomysłów, happeningów, szkoleń, imprez, akcji charytatywnych, lokalnych edycji ogólnopolskich i ogólnoświatowych akcji oraz warsztatów. Zakres działań ORI jest bardzo szeroki. Chętnie wspiera każdą ciekawą inicjatywę. Miasto Kotów miało to szczęście, że zostało przez ORI uznano za ciekawą inicjatywę i od dwóch lat zapraszane jest do współpracy przy organizacji „Dnia Zwierzaka” w Bełchatowie.

Ekologiczne Przedszkole Samorządowe nr 26 z Piotrkowa Trybunalskiego to wierny partner FMK i kibic naszych działań na rzecz zwierząt. Podopieczni przedszkola, w trosce o pełne kocie brzuszki, systematycznie organizują zbiórki karmy dla bezdomniaków. My w ramach rewanżu z przyjemnością odwiedzamy placówkę i edukujemy maluchy na różnorodne kocie tematy.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim bardzo chętnie współpracują z FMK. Znają zasady działalności Fundacji, rozumieją potrzebę niesienia pomocy bezdomnym kotom. Cyklicznie organizują zbiórki karmy dla potrzebujących futer, wystawiają budki dla nich na zimę, dokarmiają swoje „szkolne” kotki. Pomagają także w kociej edukacji. Systematycznie organizują także kiermasze, z których dochód przekazywany jest naszej Fundacji.

Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim od lat jest propagatorem działań ekologicznych i patronem kocich adopcji w regionie. Placówka ta organizuje zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży o tematyce pro zwierzęcej, współpracuje z ośrodkami i organizacjami, które działają na rzecz przyrody i pomagają zwierzętom. Chętnie partneruje imprezom ekologicznym i użycza do tego celu sal. W gronie organizacji zaprzyjaźnionych z BPP jest Miasto Kotów, z czego jesteśmy niezmiernie zadowoleni.

Studio Concept tworzą ludzie o niezwykłej wrażliwości fotograficznej. Ich zdjęcia i filmy oddają piękno i wyjątkowość chwil, które uwieczniają. Dla naszej Fundacji ogromne znaczenie ma też fakt, że Studio Concept, to wielcy miłośnicy kotów i szczęśliwym trafem sympatycy FMK. Połączyła nas adopcja Dropsika oraz chęć pomagania, dzięki czemu powstał film reklamujący działania edukacyjne Miasta.

Pracownia Ceramiczna Nuchna to miejsce magiczne, pełne dobrej energii, gdzie na chwilę zapomina się o problemach dnia codziennego. Wyjątkowość tego miejsca to zasługa Anny Zemke, artystycznej duszy z wrodzonym talentem terapeutycznym. Tym mocniej cieszy nas fakt, że raz na jakiś czas dane jest nam uczestniczyć w charytatywnych warsztatach ceramicznych Nuchny na rzecz podopiecznych FMK.

Radio Strefa FM na co dzień informuje, bawi i uczy. Swą misję dziennikarską realizuje na wielu płaszczyznach, a jedną z nich jest naświetlanie spraw ważnych społecznie i etycznie. Dzięki piotrkowskiej rozgłośni słuchacze mogą poznać działania lokalnych organizacji trzeciego sektora, w tym Fundacji Miasto Kotów. Dziękujemy!

Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim to nie tylko kulturalne centrum miasta, serce ważnych wydarzeń artystycznych, promocji talentu i kreatywności. To również miejsce kształtujące postawy społeczne, uwrażliwiające mieszkańców na potrzeby innych. Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury Fundacja Miasto Kotów jest częstym gościem wernisaży oraz beneficjentem loterii charytatywnych. 

Uncanny Creatures, czyli piękno tkwi w osobliwości! Utalentowana artystka, Anna Sternik, która swą twórczą wizję materializuje w niesamowitych stworach i nietuzinkowych przedmiotach użytkowych zaopiekowała się naszą Fundacją. Swoją miłość do kotów oraz ogromną potrzebę pomagania skupiła na naszych podopiecznych, z czego niezmiernie jesteśmy dumni!

petsuppliesPet Supplies Polska – pomaganie nam rozpoczęli zanim zostaliśmy Fundacją. Dzięki szczodrości firmy, nasi tymczasowi podopieczni, czekając na dom, mogą wypełniać czas na zabawach i figlach wśród cudownych zabawek, domków, tuneli.

Pan KotPan Kot i Przyszywane Rodzeństwo – cudne maskotki całkowicie zdominowane przez koci rodzaj. Trzeba kochać koty i mieć talent w rączkach, by tak tworzyć. Pan Kot wspiera nas swoimi wytworami przesyłając wybrane kociaki na aukcje charytatywne oraz zasila nas procentem od wszystkich sprzedanych kotków, ośmiorniczek i innych stworków.

RękodzielniaRękodzielnia – to miejsce z nietuzinkowymi przedmiotami ręcznie ozdabianymi techniką decoupage. Tam, gdzie znajdują się dusze artystyczne, zafascynowane przedmiotami pięknymi i niepowtarzalnymi, jest również miejsce dla kotów. Z tego powodu Rękodzielnia wspiera podopiecznych naszej Fundacji 10% od sprzedanych przedmiotów z kocimi motywami. O tym, co nowego pojawia się w Rękodzielni można przeczytać na jej profilu FB.

Kura D.Kura D.  – manufaktura, która powstała z miłości do szycia i rękodzieła. Nie jest także obojętna na los bezpańskich zwierzaków. Dla domów stałych naszych fundacyjnych kotów zorganizowała permanentną promocję w postaci bardzo atrakcyjnych rabatów na „koci” asortyment. Szczegóły promocji dotyczące fundacyjnego domu tymczasowego naDrapaku oraz innych DT na blogu Kury D.

WieczorekRafał Wieczorek – artysta malarz, grafik, którego prace goszczą na wielu międzynarodowych wystawach sztuki współczesnej, m. in. w Nowym Yorku, Paryżu, Los Angeles.  Wspiera naszą fundację umiejętnościami z zakresu grafiki komputerowej.


Ewa Ryńska jest wielką miłośniczką kotów i utalentowaną artystką, która obie swoje miłości łączy w jedną pasję – pasję tworzenia rzeczy niepowtarzalnych, ręcznie robionych i zawsze z kotem w tle. Blog Ewy idealnie oddaje harmonię panującą miedzy jej pędzlami, kredkami, maszyną do szycia a licznie rozsianymi po domu kocimi lokatorami.

Ewa jest częścią Miasta. Wspiera FMK od pierwszych dni, gdy narodziła się idea powstania Fundacji. Od początku bardzo nam kibicowała. To dzięki niej, mamy piękne logo z kocurami siedzącymi na dachach miejskich kamieniczek.

Fundacja Miasto Kotów
Krajowy Rejestr Sądowy – nr KRS: 0000463278
Główny Urząd Statystyczny – nr REGON: 101608887
Urząd Skarbowy – nr NIP: 7712877743
nr rachunku bankowego
MultiBank 04 1140 2017 0000 4702 1302 3553

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress