Dziękujemy

Wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które nas wpierają, służą pomocą, otaczają opieką, serdecznie dziękujemy. Bez Was byłoby nam o wiele trudniej ratować  kociaki w potrzebie.

Info wkrótce

Pod marką SAVVY kryje się uzdolniona miłośniczka kotów – Aleksandra Górecka, twórczyni cudnej biżuterii (także kociej). Drogi Miasta Kotów i Aleksandry splotły się przez przypadek, ale na tyle skutecznie, że artystka nie przeszła obok naszych kotów obojętnie. Talentu nie ubywa, gdy dzielimy się nim z potrzebującymi. Mało tego – przybywa przyjaciół, sympatyków i dobrej energii.

Paulina Wyrt pracuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Tworzy filmy edukacyjne, animacje, ilustruje książki. Nie narzeka na brak pracy (wcale nas to nie dziwi, jej obrazy są niesamowite), a  mimo to znajduje czas, by wspierać swoim talentem potrzebujące zwierzęta. Dzięki Paulinie mamy dwa cudne plakaty zachęcające do adopcji kotów i mamy ogromną nadzieję, że to nie koniec współpracy z artystką.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim bardzo chętnie współpracują z FMK. Znają zasady działalności Fundacji, rozumieją potrzebę niesienia pomocy bezdomnym kotom. Cyklicznie organizują zbiórki karmy dla potrzebujących futer, wystawiają budki dla nich na zimę, dokarmiają swoje „szkolne” kotki. Pomagają także w kociej edukacji. Systematycznie organizują także kiermasze, z których dochód przekazywany jest naszej Fundacji.

Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim od lat jest propagatorem działań ekologicznych i patronem kocich adopcji w regionie. Placówka ta organizuje zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży o tematyce pro zwierzęcej, współpracuje z ośrodkami i organizacjami, które działają na rzecz przyrody i pomagają zwierzętom. Chętnie partneruje imprezom ekologicznym i użycza do tego celu sal. W gronie organizacji zaprzyjaźnionych z BPP jest Miasto Kotów, z czego jesteśmy niezmiernie zadowoleni.

Studio Concept tworzą ludzie o niezwykłej wrażliwości fotograficznej. Ich zdjęcia i filmy oddają piękno i wyjątkowość chwil, które uwieczniają. Dla naszej Fundacji ogromne znaczenie ma też fakt, że Studio Concept, to wielcy miłośnicy kotów i szczęśliwym trafem sympatycy FMK. Połączyła nas adopcja Dropsika oraz chęć pomagania, dzięki czemu powstał film reklamujący działania edukacyjne Miasta.

Pracownia Ceramiczna Nuchna to miejsce magiczne, pełne dobrej energii, gdzie na chwilę zapomina się o problemach dnia codziennego. Wyjątkowość tego miejsca to zasługa Anny Zemke, artystycznej duszy z wrodzonym talentem terapeutycznym. Tym mocniej cieszy nas fakt, że raz na jakiś czas dane jest nam uczestniczyć w charytatywnych warsztatach ceramicznych Nuchny na rzecz podopiecznych FMK.

Radio Strefa FM na co dzień informuje, bawi i uczy. Swą misję dziennikarską realizuje na wielu płaszczyznach, a jedną z nich jest naświetlanie spraw ważnych społecznie i etycznie. Dzięki piotrkowskiej rozgłośni słuchacze mogą poznać działania lokalnych organizacji trzeciego sektora, w tym Fundacji Miasto Kotów. Dziękujemy!

Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim to nie tylko kulturalne centrum miasta, serce ważnych wydarzeń artystycznych, promocji talentu i kreatywności. To również miejsce kształtujące postawy społeczne, uwrażliwiające mieszkańców na potrzeby innych. Dzięki uprzejmości Miejskiego Ośrodka Kultury Fundacja Miasto Kotów jest częstym gościem wernisaży oraz beneficjentem loterii charytatywnych. 

petsuppliesPet Supplies Polska – pomaganie nam rozpoczęli zanim zostaliśmy Fundacją. Dzięki szczodrości firmy, nasi tymczasowi podopieczni, czekając na dom, mogą wypełniać czas na zabawach i figlach wśród cudownych zabawek, domków, tuneli.

RękodzielniaRękodzielnia – to miejsce z nietuzinkowymi przedmiotami ręcznie ozdabianymi techniką decoupage. Tam, gdzie znajdują się dusze artystyczne, zafascynowane przedmiotami pięknymi i niepowtarzalnymi, jest również miejsce dla kotów. Z tego powodu Rękodzielnia wspiera podopiecznych naszej Fundacji 10% od sprzedanych przedmiotów z kocimi motywami. O tym, co nowego pojawia się w Rękodzielni można przeczytać na jej profilu FB.

Ewa Ryńska jest wielką miłośniczką kotów i utalentowaną artystką, która obie swoje miłości łączy w jedną pasję – pasję tworzenia rzeczy niepowtarzalnych, ręcznie robionych i zawsze z kotem w tle. Blog Ewy idealnie oddaje harmonię panującą miedzy jej pędzlami, kredkami, maszyną do szycia a licznie rozsianymi po domu kocimi lokatorami.

Ewa jest częścią Miasta. Wspiera FMK od pierwszych dni, gdy narodziła się idea powstania Fundacji. Od początku bardzo nam kibicowała. To dzięki niej, mamy piękne logo z kocurami siedzącymi na dachach miejskich kamieniczek.

Fundacja Miasto Kotów
Krajowy Rejestr Sądowy – nr KRS: 0000463278
Główny Urząd Statystyczny – nr REGON: 101608887
Urząd Skarbowy – nr NIP: 7712877743
nr rachunku bankowego
MultiBank 04 1140 2017 0000 4702 1302 3553

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress