dymna Greta

Imię: Greta
Płeć:
 kotka
Wiek: 3 lata
Sterylizacja: NIE
Odpchlenie/odrobaczenie: TAK
Szczepienia: NIE
Stosunek do innych zwierząt: koty – pozytywny; psy – nieznany
DT: Radomsko

Opis kota:
Greta, jak na swój wiek, jest kotką niedużą, szczuplutką. Ma rzadkie dymne umaszczenie i cudownie agrestowo-zielone oczy. Jest to typ kota-cienia. Jest wszędzie tam gdzie jej człowiek. Wciska się pod pachę, na książkę. Kiedy już się ułoży, zrywa się co chwila by podać nosek do człowiekowego nochala i układa się znowu… by po chwili kontrolnie znów nosem sprawdzić, czy aby jej człowiek jest na swoim miejscu. Uwielbia spędzać dni na kanapie i polegiwać sobie w błogim lenistwie i najlepiej z człowiekiem przy boku, lub w zasięgu jego ręki. Noce spędza w podobnym anturażu z tą różnicą, że tym razem często lubi jeszcze nakryta być kołderką. Jak na razie nie wykazuje chęci zabaw muszkami, piórkami czy innymi zabawkami. Jest ponad to. Jej jedynym zainteresowaniem póki co jest człowiek i kontakt z nim i stąd wynika jedyny problem z Gretą – otóż nie uznaje i nie toleruje innych zwierząt. Jest panicznie zazdrosna a jej warczenie i krzyki są słyszalne z dużej odległości. Przegania wszystko co się rusza, łącznie ze swoim odbiciem w lustrze, chociaż to już coraz rzadziej.

W kwestiach higieny jest to bardzo czysta dama, kuwetkowa. Czasem brudzi wokół siebie przy jedzeniu, co wynika z braku kilku zębów, ale dla kochającego człowieka nie stanowi to żadnego wyzwania. Najchętniej je miękką karmę, co jest też zrozumiałe. Lubi mleko i mleczne przetwory, które trzeba przed nią chować, bo inaczej nie bacząc na swój biedny żołądek – spałaszuje wszystko. Zdarza się nawet podczas śniadaniowego przytulania z dziećmi uszczknąć (o zgrozo!) mały łyk kakao.

Kotka jest odpchlona i odrobaczona. Posiada książeczkę zdrowia. Przed adopcją zostanie wysterylizowana.

WAŻNA INFORMACJA dla każdej osoby zainteresowanej adopcją Grety z FMK
Przed adopcją zostanie przeprowadzony wywiad polegający na wypełnieniu ankiety przed adopcyjnej. Przy adopcji zostanie podpisana umowa adopcyjna. Wymagane jest od przyszłego opiekuna posiadanie przestronnego, zamykanego, bezpiecznego transportera do przewozu kotki oraz w przypadku mieszkań w blokach – zabezpieczeń/osiatkowania okien, balkonu. Kotka zostanie oddana do adopcji do domu niewychodzącego lub domu z ogrodem, w którym będzie wychodziła na zewnątrz wyłącznie pod opieką właściciela.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress