Chata Wuja Kota

Aura bezdomności to nie tylko trudny czas śnieżnej zimy, mroźnego puchu wdzierającego się do oczu, uszu i nosa. To także ulewne deszcze moczące futro do samej skóry i oblepiające łapy i uszy błotem. To nocne przymrozki, które stają się nie do zniesienia dla wrażliwych i niezwykle czułych poduszeczek na kocich łapach. To upalne, piekące słońce, które wypala każdą kroplę wody w kałuży, przed którym trudno się schronić na otwartych przestrzeniach betonowych blokowisk ze szczelnie zamkniętymi piwnicznymi okienkami.

Gdy nie ma schronienia, pełnej miski i czułego spojrzenia – każdy dzień dla bezdomniaka to wytężona walka o przetrwanie, nierówna walka, którą z siłami natury, chorobami, pędzącą cywilizacją, innymi zwierzętami i okrucieństwem ze strony ludzi bardzo rzadko udaje się wygrać.

buda

buda

Z pomocą kotom, obok zorganizowanych instytucji, przychodzą zwykli-niezwykli mieszkańcy osiedla. Społeczni opiekunowie kotów (nazywani potocznie karmicielami) często kosztem swojego prywatnego życia, zdrowia i własnych funduszy dbają, by okoliczne bezdomniaki miały choć odrobinę łatwiejsze życie. To bardzo często osoby, które same mają niewiele, które same potrzebują pomocy i wsparcia, które same o to nie poproszą, tylko cicho, pod osłoną zmierzchu lub nocy, ukradkiem przed wrogimi lub drwiącymi spojrzeniami sąsiadów przemykają pod blokiem z miseczkami jedzenia i świeżymi kocykami do styropianowej budy.

Nasza Fundacja, obok bezpośredniego zaangażowania w pomaganie pokrzywdzonym przez los kotom, współpracuje także z karmicielami. Posiadamy pod swoją opieką stałą grupę społecznych opiekunów kotów, których pracę doskonale znamy i cenimy.

Chata Wuja Kota, to projekt powstały w ramach znanego serwisu Siepomaga.pl. Projekt ma na celu zadbać właśnie o systematycznie współpracujących z nami karmicieli lub wesprzeć osoby, które jednorazowo zgłoszą się do nas o pomoc. Zbiórka ta ma celu przede wszystkim pozyskanie finansów na materiały do budowanych przez naszych wolontariuszy bud styropianowych, a także na kocyki polarowe oraz podstawową karmę, dla kotów wolno żyjących.

buda z kotem

Bardzo prosimy o pomoc! Przecież to cudowne, gdy mamy świadomość, że dzięki naszej wpłacie bezdomny koci zadek, będzie miał ciepło. Z naszej strony obiecujemy zaangażować w projekt wszystkie nasze ręce i chęci do pracy, tak by żaden karmiciel nie musiał odmawiać schronienia jakiemukolwiek bezdomniakowi!

Możecie też nam pomóc wpłacając darowiznę bezpośrednio na nasze konto
mBank 04 1140 2017 0000 4702 1302 3553
Z dopiskiem: darowizna na cele statutowe

lub wpłacając darowiznę korzystając z systemu płatności PayPal
(24.02.2015)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress