Charytatywnie dla Miasta

Rybki, wędki, piórka, piłeczki były tematem charytatywnego spotkania na rzecz podopiecznych Miasta Kotów. Perspektywa zbliżającego się Światowego Dnia Kota oraz przyjacielskie relacje z FMK zmotywowały członkinie Piotrkowskiego Koła Gospodyń Miejskich do zorganizowania warsztatów rękodzielniczych ze szczytnym celem w tle. Zaproszenie skierowane było do wszystkich chętnych – wytrawnych artystek, amatorów rękodzieła, kociarzy z zacięciem do tworzenia niepowtarzalnych przedmiotów oraz tych, którzy dopiero teraz zamierzali odkryć w sobie nowe talenty.

„Kocie zabawki” – tak brzmiał temat wydarzenia. I choć wesoła, przyjazna atmosfera sprzyjała rozmowom (głównie kocim – nie oszukujmy się), żartom i reksowi, to wszystkie przybyłe na warsztaty panie (nawet z odległych miejscowości!) pracowały jak mróweczki. Spod igieł i maszyn wyszły cudowne prace, które trafią na aukcje charytatywne oraz do domów tymczasowych naszych podopiecznych.

Lokalu użyczyła nam, jak zawsze niezawodna i kociolubna Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim. A o wszystkim opowiedziała nasza lokalna telewizja.

 

 

 

 

(13.02.2016 r.)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress