CelebryKOTki w obiektywie

Obraz jest wart tysiąca słów, a jeśli to obraz piękny, profesjonalny, to pewnie słowa idą w miliony. :)

Od dawna dbamy, by fotografie naszych podopiecznych były wyjątkowe, oddawały urok osobisty kota, zachwycały oglądających, cieszyły oko, a czasem nawet opowiadały historię czy relacjonowały przebieg kociego wydarzenia. Jesteśmy świadomi siły tych obrazów i ich wpływu na sympatyzujących z nami kociarzy oraz bezpośredniego przełożenia na adopcję. Wystarczy jeden moment, jedno spojrzenie na fotografie, a potem trudno zapomnieć o tym zjawiskowym pyszczku, który czeka na dom, który czeka „właśnie na mnie i musi być mój”! Oczywiście potem jest krzyżowy ogień pytań adopcyjnych, sito poważnych rozmów, zalecenia i wymogi i nie do każdej ostatecznie adopcji dochodzi, ale… pierwszą reakcję, na jakiej nam zależy, czyli przykucie uwagi, osiągamy.

O tym, jak działa fotografia na wyobraźnię i emocje ludzi wie już niejedna organizacja pro zwierzęca. Nasi wolontariusze, którzy posiadają odpowiedni sprzęt fotograficzny uczą się tajników fotografowania i działają – naszym zdaniem z bardzo dobrym skutkiem. Coraz częściej też nawiązujemy współpracę z amatorami fotografii i profesjonalistami, którzy swoje talenty do malowania obrazów światłem chcą podarować naszym podopiecznym. Cieszymy się z ich mnogości, wielości stylów i podejścia do fotografowanego obiektu. To urozmaicenie dodaje kolorytu naszej Fundacji, stronie internetowej i materiałom reklamowym, które tworzymy. Dzięki Robertowi Komorze, Maciejowi Ciszkowi, Agnieszce i Kubie ze StudioConcept oraz Ani z Catme nasze koty prezentują się na zdjęciach jak prawdziwe gwiazdy.

Doceniamy niezmiernie ich zaangażowanie. Wiemy, że praca fotografa, to nie tylko czas spędzony na”pstrykaniu”, ale to także godziny pracy nad postprocessingiem, czyli odpowiednim przetworzeniu obrazu.

Często profesjonalni fotografowie, którzy podjęli się współpracy z naszą Fundacją, a do tej pory zajmowali się fotografią ludzi, sami byli zdziwieni efektami swoich prac. Odkrywali w sobie zamiłowanie do uwieczniania kotów i wrodzony talent do ich okiełznywania przed obiektywem. Tak nas zachwyciły zdjęcia Macieja, który koty „na celownik” wziął pierwszy raz w życiu.

12105702_960001200727726_2850080242808165791_n

IMG_9791

Często przyczynkiem do zawarcia znajomości i przyjaźni jest adopcja kota. Tak było w przypadku Kuby i Agnieszki, którzy dali dom naszemu podopiecznemu Dropsowi i od tej chwili dołączyli do grona naszych sympatyków a z czasem do dyżurnych fotografów i filmowców. Dzięki StudioConcept mamy nie tylko pięknie sfotografowane relacje z imprez, ale także wspaniałe, radosne filmiki uwieczniające działania naszej Fundacji oraz podopiecznych Miasta.

Najnowszym artystycznym „nabytkiem” naszej Fundacji jest Ania, która obok fotografii zajmuje się szyciem cudowności dla mruczków i prowadzeniem sklepu internetowego Catme. Jej organizacja pracy fotografa była dla naszych podopiecznych dużym wyzwaniem, gdyż Ania uwielbia korzystać z teł fotograficznych, którymi koty były bardziej zainteresowane niż panią fotograf. :) Zmontowane misternie konstrukcje kilkukrotnie lądowały na podłodze, gdy rozbawione koty wpadały w sprzęt. Ale udało się. Przeżyły i koty, i sprzęt. ;) Ostateczny efekt, niezależnie od tego, która część kota została zaprezentowana, spodobał nam się bardzo!

IMG_9512

IMG_9480

, ,

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress