Bazylek

Imię: Bazylek
Płeć:
 kocur
Wiek: ur. ok. 30.11.2015 r.
Kastracja: TAK
Odpchlenie/odrobaczenie: TAK
Szczepienia: TAK
Stosunek do innych zwierząt: koty – pozytywny; psy – pozytywny
DT: Tomaszów Mazowiecki

Opis kota:
Młody Bazylek jest kotkiem po przejściach. Jako kociak został znaleziony przy nadleśnictwie w miejscowości Sitowa w bardzo ciężkim stanie. Kiciuś miał złamaną tylną łapkę, pękniętą miednicę, uszkodzoną dolną wargę i oskórowany ogonek z rozległą martwicą; słowem – obraz nędzy i rozpaczy. :( Bazylek trafił do naszego Domu Tymczasowego, gdzie został wyleczony – niestety ogonka nie udało się uratować i musiał zostać amputowany. Na szczęście ogon nie jest potrzebny temu kociakowi do uprawiania szalonych zabaw!

Bazylek to kot z trudnym charakterem; pomimo tego (a może zwłaszcza?) – jest bardzo kochany. Potrafi być przysłowiowym „diabłem wcielonym” – kotek atakuje łapką lub podgryza, kiedy coś nie idzie po jego myśli. Jest oswojony z człowiekiem, przychodzi na pieszczoty kiedy ma ochotę, uwielbia spać w łóżku i głośno mruczeć, jest jednak egoistą – przez co prawdopodobnie nie dogada się z innym zwierzęciem. Bazyl szuka wyrozumiałego i wspierającego opiekuna, który uszanuje jego inność, ognisty temperament oraz trudną przeszłość; i który będzie zaangażowany w proces socjalizacji kotka. Bazyl potrzebuje spokoju i delikatności, dlatego nie nadaje się do domu z dziećmi.

Kocurek  ma książeczkę zdrowia. Potrafi korzystać z kuwety i drapaka.

Kontakt w sprawie adopcji z tymczasowym opiekunem: Iza, tel. 510-724-773

WAŻNA INFORMACJA dla każdej osoby zainteresowanej adopcją Bazylka z FMK

Przed adopcją zostanie przeprowadzony wywiad polegający na wypełnieniu ankiety przedadopcyjnej. Przy adopcji zostanie podpisana umowa adopcyjna. Wymagane jest od przyszłego opiekuna posiadanie przestronnego, zamykanego, bezpiecznego transportera do przewozu kota; w przypadku mieszkań w blokach – zabezpieczeń/osiatkowania okien, balkonu. Kotek zostanie oddany do adopcji do domu niewychodzącego lub domu z ogrodem, w którym będzie wychodził na zewnątrz wyłącznie pod nadzorem Opiekuna.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress