Adopcja Wirtualna

Co to jest wirtualna adopcja?

Wirtualna adopcja, to adopcja równie cenna z punktu widzenia kota i Fundacji, co prawdziwy dom. To propozycja dla osób, które nie mogą przyjąć pod swój dach zwierzęcia, ale pragną wspomóc konkretne zwierzę w inny sposób. Wirtualny Opiekun wspiera nas poprzez finansową, systematyczną opiekę nad jednym, wybranym kociakiem, który dzięki temu ma zapewnione jedzenie, żwirek i opiekę weterynaryjną.

Szczególnie kosztownej opieki wymagają koty chore, niepełnosprawne i niesamodzielne oseski. Oczywiście zdrowe kociaki czekające na domy też liczą na wsparcie.

kto i jak może zostać

 Wirtualnym Opiekunem?

Wirtualnym Opiekunem może zostać niemal każdy – osoba prywatna, firma, klasa, szkoła itp. Wystarczy, że spośród kotów przeznaczonych do adopcji wybierzesz swojego kandydata i powiadomisz nas o tym fakcie drogą mailową (kontakt@miastokotow.pl), a w tytule wpłat napiszesz „wirtualna adopcja + imię kota”.

Na co przeznaczamy wsparcie?

Darowizny od Wirtualnego Opiekuna przeznaczamy na codzienną opiekę i utrzymanie kota w fundacji – zakup odpowiedniej karmy, suplementów, żwirku do kuwety, akcesoriów oraz na pokrycie kosztów profilaktyki weterynaryjnej lub leczenia, jeśli takie jest konieczne.

Ewentualną nadwyżkę zgromadzonych funduszy pożytkujemy na inne kociaki fundacyjne, które nie posiadają Wirtualnego Opiekuna, a ze względu na swój stan zdrowia wymagają szczególnej opieki.

Obowiązki i przywileje

1. Kwota miesięcznych wpłat, nie mniejsza niż 30 zł, jest ustalana indywidualnie w zależności od potrzeb kota i Twoich możliwości finansowych. Jedyny warunek – systematyczność wpłat.

2. Adopcja wirtualna trwa do momentu, gdy kociak znajdzie dom. O tym fakcie zawsze Cię poinformujemy. Możesz wtedy wybrać nowego podopiecznego lub zakończyć wsparcie.

3. Jeśli będziesz chciał, dostaniesz od nas kontakt do tymczasowego domu, w którym przebywa kot. Możesz dzwonić, pisać, być na bieżąco informowany o tym, jak miewa się Twój podopieczny.

4. Jeśli kot, którego adoptujesz wirtualnie dopiero do nas trafił i nie ma jeszcze imienia, to Ty możesz je wybrać.

5. Jeśli wyrazisz na to zgodę, Twoje imię lub pseudonim znajdzie się na naszej stronie internetowej przy informacji o danym kocie, że to właśnie Ty jesteś jego Wirtualnym Opiekunem.

Fundacja Miasto Kotów
KRS:
0000463278

NIP: 7712877743
REGON: 101608887

Numer konta bankowego
04114020170000470213023553
IBAN: PL     SWIFT: BREXPLPWMBK
PAYPAL: kontakt@miastokotow.pl
BLIK: 790 791 314