Warunki adopcji

PRZYGOTOWANIA

Adopcja kota to poważna decyzja, a takich nie możemy podejmować zbyt pochopnie. Zwierzak w domu, to nowy członek rodziny, za którego bierzemy całkowitą odpowiedzialność, który nieco przeorganizuje nasze priorytety i obowiązki,  któremu będziemy musieli podporządkować dobowy rytm naszego życia i wygospodarować czas na codzienną opiekę i zabawę. Jeśli jednak w pełni świadomie zdecydujemy się na adopcję kociaka, zyskamy na najbliższych kilkanaście lat (czasem nawet kilkadziesiąt) cudownego przyjaciela.

Warto na początku zrobić rachunek sumienia, zadać sobie kilka pytań, być może zrobić analizę SWOT. Trzeba znaleźć jak najwięcej za i przeciw. Czy na pewno kot pasuje do naszej rodziny? Czy nasz temperament i tryb życia jest odpowiedni dla kota? Czy Ola nie jest za mała na kotka? Czy nie zrobi mu przez przypadek krzywdy? Czy alergia pokarmowa Franka nie stanie na przeszkodzie? Może jest też uczulony na sierść? Czy nasza Roxy, mieszaniec amstafa zna i toleruje koty? Czy siódme piętro wieżowca z niezabezpieczonym balkonem, to na pewno bezpieczne mieszkanie dla kociaka? Czy nie należałoby przed adopcją czegoś zmienić? Może zabudowa balkonu byłaby korzystna nie tylko dla kota? Zawsze marzyliśmy o własnej oranżerii. Czy dom z ogrodem to taki raj dla zwierzaka? Odkąd położono na osiedlu nową nawierzchnię Kowalski spod 14-stki jeździ autem jak szalony. No i pan Leszek hoduje gołębie… on raczej nie przepada za kotami. Czy nie lepszym rozwiązaniem będzie zakup szeleczek i wychodzenie do ogrodu razem z kotem? A co zrobimy z nim we wakacje? Przecież nie poleci z nami do Grecji. Komu powierzyć opiekę w czasie naszej nieobecności? Rodzicom czy może profesjonalistom? Czy w naszym mieście jest hotel dla zwierząt? A kwiaty? Może to najlepszy moment by pozbyć się z mieszkania tej przerośniętej juki, nietrafionego prezentu od cioci Stefanii? Niektóre rośliny są przecież trujące dla zwierząt. Co robi kot, gdy zostaje sam w domu? Większość dnia pracujemy. Nie będzie się nudził? Czy w takim przypadku nie byłaby lepsza adopcja dwóch kociaków? Jak wygląda kocia dieta? Czym się bawi? Gdzie na naszym osiedlu jest dobra klinika weterynaryjna? Czy stać nas na kota?

 

WARUNKI ADOPCJI

Jesteśmy wymagający, ale do każdej adopcji podchodzimy indywidualnie i elastycznie. Zależy nam wyłącznie na dobru kota. Warunkiem umożliwiającym adopcję jest spełnienie określonych wymagań założonych przez fundację (podstawowych – dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia zwierzęcia, indywidualnych – dotyczących wskazanego do adopcji kota) oraz podpisanie umowy adopcyjnej. Nie wydajemy naszych podopiecznych podczas pierwszej wizyty adopcyjnej. Przeprowadzamy jedynie wywiad przed adopcyjny. Każda ze stron otrzymuje czas, aby upewnić się co do swojej decyzji.

Koty wydajemy do domów niewychodzących lub do domów z ogrodem usytuowanych z dala od ruchliwych ulic, w których kot będzie wychodził w szelkach, pod nadzorem opiekuna. Ewentualne wyjątki, czyli adopcje do domów wychodzących czynione są wyłącznie w przypadku niektórych kotów dorosłych.

Istotnym elementem rozmów przed adopcyjnych jest dla nas bezpieczeństwo kota. Wymagamy od przyszłych opiekunów zadbania należycie o ten aspekt, czyli montaż specjalnych siatek okiennych i balkonowych, które uniemożliwią kotu ucieczkę czy upadek z wysokości.

[wzór umowy]

 

Fundacja Miasto Kotów
Krajowy Rejestr Sądowy – nr KRS: 0000463278
Główny Urząd Statystyczny – nr REGON: 101608887
Urząd Skarbowy – nr NIP: 7712877743
nr rachunku bankowego
MultiBank 04 1140 2017 0000 4702 1302 3553

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress